Biofermenty są promowane jako składniki aktywne w produktach kosmetycznych. Uzyskuje się je poprzez fermentację roślin np. bioferment z bambusa, kukurydzy, ryżu. Takie przetwarzanie umożliwia pozyskanie produktów o całkowicie nowych, często bardziej pożądanych właściwościach.
Jak działają biofermenty?
Biofermenty znajdują szerokie zastosowanie w kosmetykach. Ich zadaniem jest odbudowa mikroflory występującej na powierzchni skóry, jej odżywienie i ochrona przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się także w produktach do pielęgnacji włosów.
Bioferment z bambusa – właściwości
Bioferment z bambusa otrzymuje się za pomocą maceracji liści bambusa, a następnie fermentacji z udziałem bakterii Lactobacillus. Jest on bogaty w krzem, dzięki czemu, może być stosowany jako naturalny zamiennik silikonów, nadając kosmetykom pożądaną konsystencję i przyjemność ze stosowania. Dodatkowo zawiera również:
- aminokwasy,
- flawonoidy,
- związki mineralne.
Dzięki tym substancjom działa antyoksydacyjnie, rewitalizująco i przeciwstarzeniowo. Stymuluje produkcję kolagenu w skórze, przyczyniając się do poprawy jej jędrności i redukcji zmarszczek. Doskonale nawilża skórę, a po aplikacji natychmiast czyni ją miękką i gładką. Wykazuje także korzystne działanie na rozszerzone naczynka. Zastosowany w kosmetykach do włosów wzmacnia je, regeneruje i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Bioferment z bambusa jest zdolny do pochłaniania promieniowania UVA i UVB, dlatego można go też spotkać w produktach przeciwsłonecznych.
Bioferment z bambusa to składnik aktywny, który chętnie wykorzystujemy w naszych kosmetykach. Możecie go znaleźć np. w Lemoniadzie tonizującej do twarzy, Przeciwzmarszczkowej bazie rozświetlającej lub kosmetykach z serii EcoFriendly Care.
0 komentarzy