Cellulit wodny a tłuszczowy – czym się różnią i jak rozpoznać?

2024-07-18 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Cellulit wodny a tłuszczowy – czym się różnią i jak rozpoznać?

2024-07-18 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Skóra na udach, czasami też na ramionach wydaje się, że jest jakby pofalowana? Charakterystyczne dla cellulitu „górki i dołki” występują u ok. 90% kobiet. Teraz mamy na nie sposób!

Cellulit dotyczy głównie kobiet

Cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Problem ten może powstawać także na skutek nieprawidłowego przepływu limfy, powodującego zastój wody w tkance podskórnej. Może pojawiać się u dzieci i u mężczyzn, ale to u kobiet obserwujemy go najczęściej. Dlaczego? Wynika to z:

  • ilości hormonów żeńskich,
  • ilości komórek tłuszczowych (adipocytów) w ciele – kobiety mają ich 2x więcej,
  • ułożenia przegród zrazików tłuszczowych.

Rodzaje cellulitu

Cellulit mają tylko osoby z większą tkanką tłuszczową? To MIT! Nawet osoby szczupłe mogą mieć cellulit!

Trzeba wiedzieć, że cellulit ma różne postacie:

  • wodny – powstaje na skutek nieprawidłowego przepływu limfy, powodującego zastój wody w tkance podskórnej. Występuje w okolicy ud, pośladków, brzucha, może być zlokalizowany także na ramionach (okolice tricepsów) i łydkach. Może występować u osób szczupłych. Jak go zmniejszyć? Należy pobudzić przepływ chłonki,
  • tłuszczowy – powstaje na skutek powiększania się i niewłaściwego rozłożenia komórek tłuszczowych, które naciskają na naczynia żylne i limfatyczne. Pojawia się najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Występuje u osób z zauważalną tkanką tłuszczową, często z nadwagą. Jak go zmniejszyć? Należy zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz pobudzić przepływ krwi i limfy,
  • wodno-tłuszczowy – często oba rodzaje cellulitu występują jednocześnie.

Jak widzisz, nie zawsze widoczność cellulitu jest zależna wyłącznie od ilości tkanki tłuszczowej. Natomiast, aby go zredukować zawsze zalecane jest pobudzenie przepływu krwi i chłonki.

Najlepsze sposoby na cellulit

Przede wszystkim warto skupić się na pobudzeniu przepływu chłonki i krwi. Do tego celu polecamy:

  • naszą nowość – Emulsję do ciała silnie antycellulitową – preparat ten zawiera kwas ksymenowy oraz trokserutynę, które pobudzają mikrokrążenie. Dzięki temu poza redukcją cellulitu kosmetyk ten łagodzi także uczucie ciężkich nóg. Wystarczy, że nałożysz produkt na całe nogi, od kostek po pachwiny.
  • wprowadzenie masaży do regularnej rutyny pielęgnacyjnej – to jaki kosmetyk wybierzesz ma ogromne znaczenie. Dla jak najlepszych efektów staraj się dodatkowo kosmetyk intensywnie wmasowywać w skórę. Jeśli wykonujesz ruchy drenujące pamiętaj, że powinny one przepychać chłonkę w kierunku od kostek do pachwin.

Więcej na temat masaży antycellulitowych możesz przeczytać w tym artykule.

To nie wszystko!

Emulsja antycellulitowa to także doskonałe, codzienne nawilżenie skóry! Lekka konsystencja, przyjemnie wygładza naskórek bez wyczuwalnego, tłustego filmu. Dzięki temu kosmetyk jest wygodny do stosowania także na kilka minut przed ubraniem się.

Efekty stosowania Emulsji do ciała silnie antycellulitowej to:

  • redukcja objawów cellulitu zarówno wodnego, tłuszczowego, jak i tzw. opornego na działanie kosmetyków,
  • efekt „lżejszych nóg”,
  • bardziej jędrna, wygładzona i nawilżona skóra.

To może być Twój ulubiony kosmetyk do ciała! Daj znać w komentarzu, które działanie Emulsji antycellulitowej najchętniej chcesz sprawdzić na własnej skórze.

BODY CARE PROFESSIONAL

Pielęgnacja ciała oparta na profesjonalnych składnikach aktywnych

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.