O profesjonalnych zabiegach dla cery naczyniowej opowiada Sandra Biela – właścicielka Salonu Kosmetycznego Eliksir
Cera naczyniowa dotyczy coraz większej liczby kobiet. Charakterystyczne dla niej rumieńce i „pajączki” są dla moich klientek problemem estetycznym. Często też na podłożu tych zmian może pojawić się trądzik różowaty, który jest trudny w leczeniu. Aby temu zapobiec i poprawić kondycję cery należy dobrać jej odpowiednią pielęgnację. Powinna się ona składać zarówno z profesjonalnych zabiegów w salonie, jak i preparatów kosmetycznych do stosowania w domu.
Jak powstają teleangiektazje?
Skóra u osób z cerą naczyniową jest niezwykle cienka i delikatna. Charakteryzuje się także rumieniem, pojawiającym się na policzkach i w okolicy nosa. Zaostrzenie objawów cery naczyniowej spowodowane może być przez emocje, nadmierny wysiłek, zmiany warunków atmosferycznych a nawet alkohol czy ostre przyprawy. Z czasem występowanie rumienia jest stałe co prowadzi do rozszerzenia i uwidocznienia na skórze małych naczyń krwionośnych. Tworzą się tzw. „pajączki”.
Cera naczyniowa – pielęgnacja profesjonalna
U klientek, które borykają się z cerą naczyniową wykonuję zabiegi, które mają na celu zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczyń krwionośnych, poprawę nawilżenia oraz złagodzenie zaczerwienienia i wyciszenie skóry. Niezastąpiony w przypadku cer naczyniowych jest zabieg redukujący zaczerwienienia z kwasem laktobionowym i azeloglicyną. Stosuję go u moich klientek przez cały rok. Składniki aktywne zawarte w tych preparatach skutecznie redukują zaczerwienienie oraz objawy nadwrażliwości cery. Także zmniejszają skłonność do objawów trądziku różowatego oraz poprawiają nawilżenie i napięcie skóry.
Świetnym uzupełnieniem zabiegu redukującego zaczerwienienia jest ampułka redukująca zaczerwienia. Preparat ten zawiera wyciągi roślinne z arniki górskiej, kasztanowca zwyczajnego, lukrecji gładkiej, morwy białej, brzoskwini zwyczajnej, tarczycy bajkalskiej i D-pantenolu. Ampułka skutecznie łagodzi podrażnienia, nawilża i koi skórę. Idealnym wykończeniem zabiegu dla cer naczyniowych będzie użycie kojącej maski algowej zawierającej trokserutynę, która znana jest z korzystnego wpływu na wygląd naczyń krwionośnych. Zabieg powtarzam u swoich klientek co 3 tygodnie.
Cera naczyniowa – pielęgnacja domowa
Efekty zabiegów zmniejszających zaczerwienienie zależą od nawyków klientki oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej. Kluczowa jest edukacja oraz dobór preparatów do stosowania w domu. Polecam wybierać kosmetyki łagodzące dedykowane skórze naczyniowej, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu i substancji drażniących.
Idealną serią dla moich klientek są preparaty z linii Medical Expert anti rouge. Z uwagi na wysoką zawartość substancji aktywnych: witamina PP, witamina K, kwas laktobionowy, gukonolakton są one polecane do zaawansowanej pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej. Kolejną serią wartą polecenia jest seria Veno Care przeznaczona do pielęgnacji cery naczynkowej i wrażliwej oraz skłonnej do trądziku różowatego. Seria jest bogata w roślinne składniki aktywne o właściwościach przeciwdziałających objawom nadwrażliwości skóry oraz skutecznie zmniejszających widoczność już rozszerzonych naczyń krwionośnych.
Ulubioną serią moich klientek jest również seria Medical Expert anti irritate. Preparaty zawierają wysoce aktywne substancje czynne, jak: emolienty, fitoceramidy, witamina E, owies koloidalny, tlenek cynku, kompleks mikrobiomowy, trehaloza. Kosmetyki te są szczególnie korzystne dla cer wrażliwych i z objawami podrażnień.
Systematyczna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami, unikanie czynników nasilających oraz odpowiednie zabiegi profesjonalne pomogą w zmniejszeniu rumienia na twarzy oraz zapobiegną powstawaniu kolejnych zmian skórnych.
0 komentarzy