Jak używać masełka do demakijażu?

2025-04-03 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Jak używać masełka do demakijażu?

2025-04-03 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Demakijaż to niezwykle istotny etap codziennej pielęgnacji, który pozwala oczyścić skórę z makijażu, kosmetyków z SPF, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a także przygotować ją do aplikacji kolejnych preparatów aktywnych. Obecnie wybór kosmetyków do demakijażu jest bardzo duży. Niesłabnącą popularnością cieszy się jednak nieustannie masełko do demakijażu. Co to za kosmetyk i jak go używać, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Masełko do demakijażu – kultowy kosmetyk

masełko do demakijażu

Masełko do demakijażu to kosmetyk, który skradł już nie jedno serce. Dzięki wysokiej zawartości emolientów i witaminy E nie tylko skutecznie oczyszcza skórę podczas demakijażu, ale już na tym etapie ją pielęgnuje. Chroni barierę hydropopidową naskórka, hamuje nadmierną transepidermalną utratę wody, wygładza i odżywia skórę. Jego kremowa, bogata konsystencja jest przy tym bardzo łatwa do zmycia samą wodą i nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia tłustości. Dlatego masełko oczyszczające sprawdzi się idealnie jako uzupełnienie pielęgnacji każdego typu cery.

Jak używać masełka do demakijażu?

Stosowanie masełka do demakijażu jest niezwykle proste i przyjemne. Dla wykorzystania w pełni potencjału tego preparatu warto jednak przestrzegać kilku kroków.

Aplikacja kosmetyku

Masełko do demakijażu jest bardzo wydajne. Wystarczy niewielka ilość preparatu, by skutecznie oczyścić skórę. Przed nałożeniem masełka na skórę twarzy warto rozgrzać je delikatnie w dłoniach. Ułatwi to jego dokładne rozprowadzenie. Ważne jest również to, aby aplikować preparat na suchą skórę twarzy. Nie należy zwilżać jej wcześniej wodą, ani stosować innych preparatów myjących.   

Delikatny masaż skóry

Po aplikacji masełka dobrze jest przemasować skórę delikatnymi ruchami głaskania, koncentrując się szczególnie na miejscach, w których makijaż może być trudniejszy do usunięcia. Taki masaż powinien trwać nie krócej niż 2-3 minuty. To bardzo ważne, by dać masełku czas na działanie i rozpuszczenie makijażu oraz zanieczyszczeń. Wykonanie krótkiego masażu podczas oczyszczania skóry to również poprawa krążenia krwi i limfy, rozluźnienie mięśni twarzy, które dobroczynnie wpływają na wygląd skóry. O tym jak wykonać prosty masaż twarzy w domu możecie przeczytać w tym artykule.

Zmycie masełka

Po przemasowaniu skóry i rozpuszczeniu makijażu, czas na zmycie masełka letnią wodą. Preparat zmienia się wówczas z lekką emulsję, którą bez trudu można usunąć z powierzchni skóry. Po zmyciu masełko nie pozostawia tłustej nieprzyjemnej warstwy. Skóra jest czysta, odświeżona i miękka w dotyku. Nie odczujemy również tak częstego po demakijażu ściągnięcia czy suchości naskórka.  

Aplikacja toniku

Ostatnim etapem demakijażu, o którym nie można zapominać jest zastosowanie toniku, który nie tylko przywróci skórze odpowiednie pH, ale również dostarczy cennych składników nawilżających, kojących. Regularne stosowanie toniku jest ważne dla każdego typu cery. Szczególnie pamiętać o tym preparacie powinni jednak posiadacze cery skłonnej do występowania trądziku. Tonik sprzyja bowiem utrzymaniu na powierzchni skóry równowagi mikrobiomu.

Spróbuj koniecznie!

Emoliencyjne masełko do demakijażu to wyjątkowo skuteczny i przyjemny sposób na oczyszczanie skóry z makijażu, kosmetyków z SPF, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. Jego wyjątkowa formuła, bogata w emolienty i witaminę E jednocześnie oczyszcza, nawilża i regeneruję skórę. Stosowanie masełka jest niezwykle proste, a efekty działania zauważalne już po pierwszym użyciu. Skóra pozostaje odświeżona, gładka i aksamitna w dotyku.  

MASEŁKO DO DEMAKIJAŻU

Skuteczne oczyszczanie łagodne dla bariery hydrolipidowej skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ilona Kiraga

Ilona Kiraga

Kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka licznych publikacji w prasie branżowej

Z kosmetyką profesjonalną jestem związana od wielu lat. Ukończyłam Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świat kosmetyków fascynuje mnie praktycznie od zawsze. Lubię zgłębiać tajniki najnowszych surowców kosmetycznych i ciekawych receptur.

Prywatnie cały czas uczę się, jak skutecznie zarządzać czasem, będąc mamą Milenki, Wiktorii i Maksymiliana. W wolnych chwilach odpoczywam, dbając o aktywność fizyczną.