Krem regenerujący na zimę – jaki wybrać?

Krem regenerujący na zimę – jaki wybrać?

Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Niskie temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach oraz wiatr mogą prowadzić do osłabienia jej bariery ochronnej, przesuszenia oraz podrażnień. Dlatego w okresie zimowym szczególnie istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które pomogą wzmacniać i chronić skórę. Wśród nich niezbędnym elementem jest krem regenerujący.

Jak działa krem regenerujący?

Krem regenerujący to produkt, który ma na celu wspieranie procesów naprawczych w skórze. Zimą, kiedy nasza skóra jest narażona na trudne warunki atmosferyczne, jej naturalna bariera hydrolipidowa może być osłabiona. Kremy regenerujące dostarczają niezbędnych składników odżywczych, nawilżają i wspomagają procesy odbudowy. Dobrze dobrany produkt pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a także ochroni ją przed negatywnymi skutkami oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych.

Składniki aktywne wspierające skórę

Przy wyborze kremu regenerującego na zimę warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych składników.

Fitoceramidy są składnikami pochodzenia roślinnego, bogatymi w kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3, omega-6 i omega-9 oraz prekursor ceramidów naskórkowych. Ich zadaniem jest wzmocnienie i regeneracja ochronnej bariery naskórkowej, którą tworzy warstwa rogowa. Dzięki temu przeciwdziałają podrażnieniom skóry i nadmiernej transepidermalnej utracie wody.

Kwas hialuronowy to doskonały składnik nawilżający. Dzięki właściwościom higroskopijnym wiąże cząsteczki wody i pomaga na dłużej zatrzymać je w naskórku. Przyczynia się do wygładzenia skóry i poprawy jej elastyczności.

Zimą skórze nie może zabraknąć także składników lipidowych, takich jak masła i oleje roślinne. Tworzą one na skórze ochronną warstwę, która zapobiega utracie wilgoci. Dodatkowo wspierają procesy regeneracji naskórka i poprawiają stan bariery hydrolipidowej.

Przykładami produktów, które szczególnie sprawdzą się w okresie zimowym są kosmetyki z linii Delicate Care. Zawarte w ich składnie pochodne awenantramidów i oligosacharydy z alg laminaria digitata wpływają dodatkowo na ukojenie podrażnień. Zmniejszają zaczerwienienia, uczucie napięcia i swędzenie skóry.

Krem regenerujący z filtrem

Zimą, mimo że słońce nie świeci tak intensywnie jak latem, promieniowanie UVA nadal ma wpływ na naszą skórę. Może to skutkować nawrotem przebarwień, nasileniem problemów cery naczyniowej i przyspieszonym starzeniem. Dlatego w okresie zimy stosowanie kremu z filtrem jest niezbędne. W tym czasie warto jednak wybierać preparaty z SPF, które zapewnią również nawilżenie i regenerację skóry. W tej roli idealnie sprawdzi się Pre-D3 Zaawansowany krem nawilżający SPF50, który dzięki zawartości ektoiny i oleju arganowego intensywnie nawilża, odżywia i chroni skórę przed wpływem czynników zewnętrznych.

Wybierając krem, warto brać pod uwagę indywidualne potrzeby naszej skóry. Osoby z cerą suchą i odwodnioną powinny stawiać na bogatsze formuły, natomiast te z cerą tłustą mogą wybrać lżejsze, ale równie skuteczne produkty. Wybór odpowiedniego kremu regenerującego na zimę jest kluczowy dla kondycji cery. Stawiając na produkty bogate w składniki nawilżające i regenerujące, możemy skutecznie chronić skórę przed zimowymi niedogodnościami.

AKCJA ZIMA

Wzmacniaj i chroń skórę!

Promienna cera na sylwestra – sprawdzone sposoby

Promienna cera na sylwestra – sprawdzone sposoby

Sylwester to wyjątkowy czas, kiedy każdy z nas chce wyglądać pięknie i olśniewająco. Odpowiednią pielęgnację skóry warto oczywiście rozpocząć wcześniej. Wówczas możemy liczyć na najlepsze efekty i pełną blasku promienną cerę w sylwestrową noc. Jeśli jednak nawet trochę się z tym zagapiliśmy i dostrzegamy, że skóra nie jest w dobrej kondycji, a do wielkiego wyjścia pozostało już niewiele czasu, to nie musimy się martwić. Są sposoby na to, by błyskawicznie rozświetlić cerę i dodać jej blasku.

Promienna cera – krok 1

Peeling to klucz do gładkiej skóry. W przeddzień sylwestrowej imprezy warto go wykonać. Możesz w tym celu użyć zarówno peelingu kwasowego, jak i enzymatycznego. Pamiętaj jednak, by sięgając po kwasy wybrać te wielkocząsteczkowe np. kwas laktobionowy, które nie powodują zaczerwienienia skóry i widocznego złuszczania. Dzięki peelingowi usuniesz martwe komórki naskórka, co sprawi, że Twoja skóra stanie się natychmiast wygładzona i promienna. Przed wielkim wyjściem nie eksperymentuj z nowymi substancjami aktywnymi. Użyj sprawdzonych peelingów, aby uniknąć niepożądanych reakcji.

Niezbędny etap pielęgnacji

Po peelingu skóra potrzebuje nawilżenia. Jest wówczas idealnie przygotowana do przyjęcia składników aktywnych, dlatego warto to wykorzystać. Nałóż na twarz intensywnie nawilżający koncentrat i krem, a zobaczysz jak natychmiast wpłynie to na kondycję Twojej cery. Wśród składników aktywnych warto szukać kwasu hialuronowego, trehalozy, ektoiny, glikozoaminoglikanów. Składniki te intensywnie i długotrwale nawilżają skórę poprzez wiązanie cząsteczek wody. Dobrym wyborem pod makijaż sylwestrowy są lekkie formuły preparatów, takie jak: Emulsja probiotyczna intensywnie nawilżająca, Krem intensywnie nawilżający, Nawilżający sorbet. Pamiętaj, że wygląd cery w dużej mierze zależy także od ilości spożywanej wody. Dlatego zadbaj o to, by przed wielkim wyjściem pić jej odpowiednio dużo.

Promienna cera – makijaż

Makijaż to doskonały sposób na szybką poprawę wyglądu cery. Jednak nawet najlepiej wykonany nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej skórze. Dlatego tak ważne jest, by wcześniej odpowiednio ją przygotować. Do aplikacji bezpośrednio pod makijaż idealnie sprawdzi się Peptydowy eliksir odmładzający. To preparat, który jednocześnie nawilża i wygładza skórę, optycznie zmniejsza widoczność zmarszczek, wykazuje działanie rozświetlające i przedłuża trwałość makijażu. Dla efektu promiennej cery nie zapomnij także o rozświetlaczu w kamieniu lub w płynie – nałóż go na kości jarzmowe, łuk kupidyna oraz w wewnętrznych kącikach oczu. Dzięki temu Twoja cera będzie wyglądać na świeżą i wypoczętą.

Choć na ostatnią chwilę ciężko jest wprowadzić rewolucyjne zmiany w pielęgnacji, stosując powyższe sprawdzone metody, możesz w szybki sposób poprawić wygląd swojej cery. Pamiętaj o nawilżeniu, delikatnym peelingu i odpowiednim makijażu, a z pewnością Twoja cera będzie promienna przez całą sylwestrową noc.

NOWOROCZNY FESTIWAL

Twoje ulubione kosmetyki
w najlepszych cenach

Długie włosy – jak zadbać o nie jesienią?

Długie włosy – jak zadbać o nie jesienią?

Jesień to czas, kiedy zmieniają się nie tylko kolory liści, ale także warunki atmosferyczne, które mogą wpływać na kondycję naszych włosów. Chłodne powietrze, deszcz i wilgoć sprawiają, że długie włosy stają się suche, matowe i trudne do układania. Poprzez odpowiednią pielęgnację można jednak temu przeciwdziałać.

Długie włosy potrzebują kompleksowej pielęgnacji

Jesienne powietrze często bywa suche, a to negatywnie wpływa na długie włosy. Dlatego kluczowym krokiem w jesiennej pielęgnacji powinno być ich nawilżanie i ochrona bariery hydrolipidowej skóry głowy. Warto w tym celu wybierać szampony oparte na delikatnych bazach myjących, zawierające składniki takie jak: pre- i probiotyki czy proteiny jedwabiu. Wskazane jest także regularnie stosowanie odpowiednio dobranej maski do skóry głowy i włosów. Szczególnie sprawdzą się w tej roli preparaty zawierające w składzie nawilżające estry poliglicerolu, witaminę E, d-pantenol, kwas mlekowy. W jesiennej pielęgnacji ważne jest także systematyczne stosowanie peelingu do skóry głowy. Nie powinien on jednak zawierać agresywnie działających substancji, które mogłyby podrażnić skalp. Warto szukać produktów bazujących na moczniku i kwasie mlekowym, które doskonale nawilżą i delikatnie złuszczą warstwę rogową naskórka.

W okresie jesiennym mogą wzmagać się się także inne problemy, takie jak wypadanie i przetłuszczanie się włosów czy łupież. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do pielęgnacji profesjonalnych, trychologicznych preparatów, takich jak skoncentrowane wcierki czy lotiony.

Chroń długie włosy przed czynnikami zewnętrznymi

Poza odpowiednią pielęgnacją istotna jest także ochrona włosów i skóry głowy i ograniczenie oddziaływania na nie niekorzystnych czynników środowiskowych. Dlatego przed wyjściem na zewnątrz dobrze jest założyć czapkę, zabezpieczyć końce włosów szalikiem. Można także użyć specjalnych mgiełek ochronnych, które stworzą barierę przed szkodliwym wpływem pogody i zapobiegają puszeniu się włosów.

Długie włosy warto także regularnie podcinać, zwłaszcza jeśli ich końcówki mają tendencję do rozdwajania się. Pomoże to uniknąć dalszego uszkadzania struktury włosów, ich łamliwości i wykruszania. Zabieg taki należy powtarzać co ok. 2-3 miesiące. Przy regularnym podcinaniu włosów wystarczy skrócenie ich o 1-2 cm.

O tym także pamiętaj

Kondycja długich włosów zależy także od diety i nawodnienia. Jesienią warto wprowadzić do swojego menu produkty bogate w białko i NNKT (np. ryby, jaja, orzechy) oraz witaminy A, C i E, które wspierają zdrowy wzrost włosów. Pamiętaj również o nawodnieniu – picie odpowiedniej ilości wody pomoże utrzymać elastyczność i blask włosów.

Jesienią dobrze jest ograniczyć także użycie gorących narzędzi do stylizacji, takich jak prostownice czy lokówki, które mogą jeszcze bardziej wysuszyć długie włosy. Jeśli musisz użyć takiego sprzętu, pamiętaj o stosowaniu termoochronnych preparatów. Należy zrezygnować także z ciasnych fryzur, które mogą osłabiać strukturę włosów i prowadzić do ich nadmiernego wypadania.

Długie włosy jesienią nie mają łatwo, dlatego potrzebują szczególnej ochrony i pielęgnacji. Odpowiednie nawilżenie, zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami oraz skrupulatne dbanie o skórę głowy pomogą utrzymać ich dobrą kondycję nawet w tym niesprzyjającym okresie.

TRICHO ESTHETIC

Mocne, zdrowe i pełne basku włosy o każdej porze roku

Zaskórniki – pomogą kosmetyki z kwasami

Zaskórniki – pomogą kosmetyki z kwasami

Zaskórniki to powszechny problem skórny, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku. Powstają w wyniku zatykania ujść gruczołów łojowych przez sebum, zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. Choć zaskórniki nie są uważane za poważną dermatozę skórną, to mogą prowadzić do powstawania trądziku. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które pomogą w ich zwalczaniu. W rej roli kosmetyki z kwasami okazują się być niezwykle skuteczne.

Zaskórniki – rodzaje

Zaskórniki dzielą się na dwa główne typy. Pierwsze z nich to zaskórniki otwarte. Mają one ciemniejszy kolor, co jest skutkiem utlenienia sebum. Są bardziej widoczne i często sprawiają wrażenie „czarnych kropek” na skórze. Potocznie są nazywane wągrami. Drugi rodzaj to zaskórniki zamknięte. Są one w pełni zablokowane, ich kolor jest zbliżony do koloru skóry oraz są wypukłe. Zazwyczaj zaskórniki otwarte są bardziej problematyczne do usunięcia. Zaskórniki są pierwszym etapem do powstania zmian zapalnych. Następuje to w momencie kiedy dojdzie do nadmiernej kolonizacji bakterii beztlenowych Cutibacterium acnes. Więcej na temat przyczyn występowania zmian trądzikowych możesz przeczytać w e-booku – Trądzik pospolity. Vademecum pięknej skóry.

Sięgnij po kwasy

Z uwagi na właściwości złuszczające w redukcji zaskórników pomocne są przede wszystkim kosmetyki z kwasami. Preparaty zawierające kwasy małocząsteczkowe (np. kwas salicylowy, pirogronowy) skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, oczyszczając ujścia gruczołów łojowych. Regularne stosowanie takich produktów przyczynia się do odblokowania porów i zmniejszenia liczby zaskórników. Przykładem preparatu działającego w ten sposób jest Krem z kwasem salicylowym i pirogronowym przeciwtrądzikowy. Zawarte w nim kwasy ze względu na właściwości lipofilne pomagają w regulacji wydzielania sebum. Dzięki temu skóra mniej się przetłuszcza, co z kolei zmniejsza ryzyko powstawania zaskórników. Kosmetyki z kwasami poprawiają także absorbcję innych składników aktywnych. Dzięki temu efekty pielęgnacyjne są spotęgowane.

Jak stosować kosmetyki z kwasami?

Zanim zdecydujesz się na wprowadzenie kosmetyków z kwasami do swojej rutyny, pamiętaj o kilku istotnych zasadach. Na początku kuracji zaleca się stosowanie kosmetyków o niższych stężeniach, aby skóra mogła stopniowo „przyzwyczaić się” do ich działania. Warto także wdrożyć pielęgnację przeplataną i kosmetyki z kwasami stosować co drugą noc, naprzemiennie z nawilżaniem. Elementem, który bez wątpienia powinien znaleźć się równolegle podczas kuracji kwasowych jest dbanie o ochronę bariery hydrolipidowej i mikrobiomu skóry. Bez tego reakcje enzymatyczne wynikające z wdrożenia kwasów nie zadziałają poprawnie. Podczas stosowania kosmetyków z kwasami pamiętaj także o fotoprotekcji, ponieważ niektóre kwasy mogą zwiększać wrażliwość skóry na słońce. Dlatego zawsze stosuj filtry UV w ciągu dnia.

Zaskórniki to powszechny problem, z którym zmaga się wiele z nas. Dzięki właściwej pielęgnacji i zastosowaniu kosmetyków z kwasami, możemy jednak skutecznie je redukować. Kluczowe jest wybranie odpowiedniej mieszaniny kwasowej i stosowanie jej zgodnie z zaleceniami.

PRO CARE 

Sięgnij po profesjonalne kosmetyki z kwasami

Serum z retinolem – dla kogo i jak stosować?

Serum z retinolem – dla kogo i jak stosować?

Serum z retinolem to jeden z najmodniejszych i najskuteczniejszych produktów do pielęgnacji skóry, który zdobywa uznanie zarówno wśród kosmetologów, jak i miłośników piękna. Retinol, czyli forma witaminy A, jest znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, a także zdolności do poprawy kondycji skóry. Ale dla kogo właściwie przeznaczone jest serum z retinolem i jak je stosować, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Dla jakiej cery?

Serum z retinolem to najlepszy wybór dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry na wielu płaszczyznach. Retinol ma bardzo szerokie zastosowanie. Zatem z powodzeniem można go wdrażać przy wielu problemach skórnych. Regularne stosowanie przynosi długofalowe efekty w pielęgnacji. Retinoidy są jedynymi substancjami, które są w stanie łączyć się z receptorami, aby finalnie docierać do jądra komórkowego. Dzięki temu są uznawane za jedne z najskuteczniejszych składników aktywnych.  

Z dobroczynnych właściwości retinoidów skorzystają osoby z oznakami starzenia. Serum z retinolem działa na redukcję zmarszczek, poprawę gęstości oraz elastyczności skóry. Osoby z trądzikiem docenią jego właściwości regulujące wydzielanie sebum, przyspieszające obrót komórkowy, oczyszczające ujście gruczołów łojowych. Retinol jest również inhibitorem tyrozynazy, dzięki czemu może pomóc w redukcji przebarwień oraz poprawie kolorytu skóry. Dodatkową zaletą jego stosowania jest wygładzenie skóry i bardziej promienny wygląd cery.

Jak stosować serum z retinolem?

Stosowanie serum z retinolem wymaga pewnych zasad, aby uniknąć podrażnień oraz osiągnąć zamierzone efekty. Przede wszystkim należy zacząć od niższego stężenia jeśli dopiero wkraczasz w swoją przygodę z retinolem, ale także kiedy miała miejsce dłuższa przerwa w stosowaniu tego składnika. Pozwoli to skórze na stopniowe przyzwyczajenie się do retinolu. Jest to tzw. proces retynizacji. Więcej na temat budowania tolerancji na retinol piszemy w tym artykule.

Kolejnym istotnym elementem jest stosowanie kosmetyków z retinolem wieczorem. W ciągu dnia należy stosować filtr przeciwsłoneczny z SPF30 lub 50. Na początku swojej drogi stosuj serum z retinolem 2-3 razy w tygodniu, a następnie w miarę przyzwyczajania się skóry, zwiększaj częstotliwość aplikacji. Obserwuj reakcję skóry i w razie potrzeby zredukuj częstotliwość stosowania. Jednocześnie pamiętaj o odbudowie bariery hydrolipidowej i mikrobiomu oraz stosowaniu preparatów intensywnie nawilżających.

Serum z retinolem to wszechstronny kosmetyk, który może przynieść wiele korzyści skórze. Odpowiednio stosowane, jest w stanie zredukować oznaki starzenia, poprawić stan skóry trądzikowej i z przebarwieniami. Pamiętaj jednak, aby stosować je z rozwagą, zwracając uwagę na reakcje swojej skóry. Z czasem, przy regularnym stosowaniu, efekty będą widoczne, a twoja cera nabierze nowego blasku.

JESIENNA PIELĘGNACJA

Sięgnij po kosmetyki z retinolem

Zatrzymaj lato z owocowymi kosmetykami Juicy Power

Zatrzymaj lato z owocowymi kosmetykami Juicy Power

Lato to czas radości, słońca i kolorowych owoców, które nie tylko zachwycają swoim smakiem, ale także dostarczają witamin i składników odżywczych naszemu organizmowi. Dlaczego więc nie przenieść tej letniej świeżości do naszej codziennej pielęgnacji? Mamy na to doskonałe rozwiązanie w postaci linii owocowych kosmetyków Juicy Power, które sprawią, że Twoja skóra będzie promienna, nawilżona i pełna życia, tak jak podczas letnich dni.

Ekstrakty owocowe w kosmetykach

Owoce od dawna są znane ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Kosmetyki z ich zawartością nie tylko uwodzą swoim zapachem, ale także skutecznie dbają o dobry wygląd skóry na wielu płaszczyznach. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym: witaminom, mikroelementom, kwasom, owocowe kosmetyki pomagają w regeneracji, nawilżeniu, ukojeniu i odżywieniu skóry. Dzięki temu nawet po zakończeniu lata możemy cieszyć się efektami pięknej, zdrowej cery. Więcej o wspaniałych efektach działania ekstraktów owocowych w kosmetykach piszemy w tym artykule.

Juicy Power pełna owoców

Seria Juicy Power to kosmetyki wypełnione po brzegi ekstraktami owocowymi: z winogron, borówek, papai, figi i smoczego owocu. Dodatkowo formuły preparatów zostały wzbogacone o jedne z najskuteczniejszych składników aktywnych: kwas hialuronowy, ceramidy, peptydy, ektoinę. Takie połączenie daje doskonałe efekty pielęgnacyjne przy jednoczesnej dużej przyjemności stosowania. Preparaty mają wyjątkowe konsystencje niekomedogennych musów i sorbetów, dlatego doskonale uzupełniają codzienną rutynę pielęgnacyjną. Można je stosować samodzielnie lub pod ulubiony krem. Sprawdzą się idealnie także jako baza pod makijaż.



Linia Juicy Power to skuteczna pielęgnacja, ale też przyjemność stosowania i rozkosz dla zmysłów. Owocowe kosmetyki pozwalają zatrzymać lato na dłużej, nawet gdy za oknem zaczynają pojawiać się już pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. 

JUICY POWER

Zatrzymaj lato na dłużej