Jaki powinien być krem dla mężczyzny?

Jaki powinien być krem dla mężczyzny?

W ostatnim czasie temat pielęgnacji męskiej skóry zdecydowanie zyskał na popularności. Coraz więcej mężczyzn zaczęło zauważać jak ważna jest odpowiednia troska o skórę i jak wiele korzyści może przynieść. Jednocześnie panowie nadal pozostali minimalistami w tym zakresie. Ilość stosowanych przez nich na co dzień preparatów jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku kobiet. Dlatego tak ważne jest aby były prawidłowo dobrane. W artykule podpowiadamy jaki krem będzie najlepszy dla mężczyzny.

Rodzaj cery mężczyzny a wybór kremu

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze kremu dla mężczyzny powinno być określenie rodzaju cery. Męska skóra charakteryzuję się większą grubością i wytrzymałością od kobiecej. Podobnie jednak do niej może borykać się z różnymi problemami, takimi jak: przesuszenie, łojotok, niedoskonałości, naczynka, przebarwienia czy skłonność do podrażnień. Krem dla mężczyzny powinien być zatem dobrany w taki sposób aby odpowiadać na aktualne potrzeby skóry.

Kremy nawilżające

Nawilżanie jest podstawą pielęgnacji każdej skóry, także męskiej. Dlatego najbardziej uniwersalny krem dla mężczyzn to preparat zawierający w składzie substancje pomagające zatrzymać wodę w skórze. Składniki te można podzielić na dwa rodzaje: humektanty o właściwościach higroskopijnych, czyli wiążących wodę (np. kwas hialuronowy) i emolienty, które tworzą na powierzchni naskórka ochronną warstwę zapobiegającą nadmiernej utracie wilgoci.  

Krem do twarzy z SPF

Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry i predysponujących do powstawania przebarwień. Negatywnie oddziałuje również na kondycję naczyń i stopień nawilżenia skóry. Dlatego dobry krem dla mężczyzny powinien zawierać również filtr przeciwsłoneczny. Ważne aby działał on zarówno w zakresie UVB, jak i UVA. Dodatkowo powinien mieć przyjemną w stosowaniu lekką, nietłustą konsystencję, gdyż mężczyźni takie preferują.

Kremy przeciwzmarszczkowe

U mężczyzn, ze względu na różnice w budowie skóry, oznaki starzenia pojawiają się zwykle później niż u kobiet. Zmarszczki są jednak głębsze i bardziej widoczne, dlatego tak ważne jest by poprzez odpowiednią pielęgnację im przeciwdziałać. W kremie dla mężczyzny przeciwzmarszczkowym warto szukać sprawdzonych i skutecznych składników aktywnych, takich jak: peptydy, kolagen roślinny, retinol, witamina C. Okolicą twarzy, na której zmarszczki są najszybciej widoczne jest skóra wokół oczu. Dlatego istotnym elementem pielęgnacji anti aging jest także regularne stosowanie kremu pod oczy.

Kremy po goleniu

Skóra mężczyzn, ze względu na regularne golenie, jest szczególnie narażona na podrażnienia. Dlatego codzienna pielęgnacja powinna opierać się również o kosmetyki o właściwościach kojących, redukujących zaczerwienienia. W składzie preparatów warto szukać składników, takich jak: awenantramidy, d-pantenol, alantoina, które łagodzą podrażnienia i przyspieszają regenerację naskórka. Krem po goleniu powinien także wykazywać właściwości nawilżające i odbudowujące barierę ochronną skóry. 

Najlepszy krem dla mężczyzny to taki, który będzie dobrze dobrany do stanu i aktualnych potrzeb skóry. Pewne właściwości preparatów pielęgnacyjnych są jednak niezbędne niezależnie od rodzaju cery. Należy do nich nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna i profilaktyka przeciwstarzeniowa.

4MEN CARE

Prosta i skuteczna pielęgnacja męskiej skóry

Skin minimalism – na czym polega minimalizm w pielęgnacji?

Skin minimalism – na czym polega minimalizm w pielęgnacji?

W dzisiejszym świecie, pełnym dostatku i różnorodności, coraz więcej osób zaczyna doceniać prostotę w różnych dziedzinach życia. Dotyczy to także pielęgnacji. Po wieloetapowym, koreańskim sposobie dbania o skórę przyszedł czas na skin minimalism. Czym dokładnie jest ten trend i czy faktycznie mniej znaczy lepiej?

Czym jest skin minimalism?

Skin minimalism to podejście do pielęgnacji skóry, które stawia na prostotę, funkcjonalność i skuteczność działania. To filozofia, która ma na celu uproszczenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej, rezygnację ze zbędnych procedur i nadmiaru kosmetyków. Wbrew obiegowej opinii nie jest to jednak dążenie do jak największego ograniczenia ilości stosowanych produktów lub całkowita z nich rezygnacja. Chodzi bardziej o to by poznać swoją skórę i świadomie wybrać kroki pielęgnacyjne i kosmetyki, które jej służą, unikając jednocześnie nieroztropnego ulegania trendom i „polecajkom”.

Skin minimalism – z tego nie rezygnuj

Oczyszczanie

Oczyszczanie to niezbędny etap każdej pielęgnacji. Minimalizm pielęgnacyjny nie oznacza rezygnacji z tego kroku, ale stawia na wybór delikatnych a jednocześnie skutecznych, działających wielokierunkowo preparatów. W takiej roli idealnie sprawdzą się masełka oczyszczające 2w1. To kosmetyki bogate w emolienty, które efektywnie usuwają ze skóry makijaż, kosmetyki z filtrem, kurz i inne zanieczyszczenia zewnętrzne oraz nadmiar sebum, nie naruszając przy tym ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Masełka poza oczyszczeniem skóry wspierają także jej prawidłowe nawilżenie, redukują suchość i szorstkość naskórka.

Peeling

Możemy stosować najlepszy krem, najsilniej skoncentrowane serum, ale jeśli nie przygotujemy skóry odpowiednio do przyjęcia składników aktywnych, ich działanie nie będzie efektywne. Aby zwiększyć skuteczność pielęgnacji warto zatem regularnie wykonywać peeling. Jego zadaniem jest złuszczenie nadmiaru martwych komórek naskórka i zmniejszenie grubości warstwy rogowej. Po zastosowaniu peelingu zawarte w kosmetykach składniki aktywne oddziałują na skórę intensywniej, pozwalając uzyskać lepsze efekty pielęgnacyjne. O tym jaki peeling wybrać w zależności od rodzaju cery i jak go stosować możecie przeczytać w tym artykule

Nawilżanie

Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry jest równie istotne jak jej prawidłowe oczyszczanie. Z tego etapu również nie warto rezygnować, nawet opierając pielęgnację o skin minimalism. Wiele procesów, w tym regeneracja i odnowa komórkowa jest bowiem zależnych od prawidłowego nawilżenia skóry. Wybierając kosmetyk o właściwościach nawilżających warto zwrócić uwagę na to, by zawierał w składzie zarówno humektanty np. kwas hialuronowy, trehaloza, ektoina, jak i emolienty np. odżywcze oleje roślinne. Wówczas nawilżanie skóry będzie najskuteczniejsze.

Ochrona przeciwsłoneczna  

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest niewątpliwie podstawą w pielęgnacji skóry. Nie powinniśmy z tego rezygnować nawet stosując skin minimalism. Warto natomiast wybrać kosmetyki z SPF o wielokierunkowym działaniu, które dodatkowo nawilżają skórę, przeciwdziałają starzeniu, wyrównują koloryt, rozjaśniają przebarwienia czy wspierają odporność skóry na wpływ czynników zewnętrznych. Dzięki temu możemy ograniczyć ilość kosmetyków aplikowanych na skórę na dzień.

Korzyści z minimalistycznej pielęgnacji

Pielęgnacja skóry zgodnie z zasadą skin minimalism przynosi wiele korzyści. Należą do nich:

  • mniejsze ryzyko podrażnień – im więcej stosujemy kosmetyków, tym większe ryzyko, że na któryś z nich skóra zareaguje nieprawidłowo. Trzeba pamiętać także, że pomiędzy składnikami aktywnymi zawartymi w preparatach kosmetycznych mogą zachodzić interakcje. Niektóre kosmetyki stosowane jednocześnie wzajemnie osłabiają swoje działanie lub potęgują właściwości drażniące. Stosując skin minimalism mamy większe szanse zareagować na czas i wyeliminować niesprzyjający skórze kosmetyk,
  • większa świadomość pielęgnacji – ograniczając ilość stosowanych kosmetyków, dobieramy je bardziej świadomie, przyglądając się uważniej skórze i jej potrzebom. Nie ulegamy trendom, nie sięgamy natychmiast po każdy nowy, polecany preparat. To co dobre dla jednej skóry może okazać się zupełnie nietrafione w przypadku innej,
  • oszczędność czasu i pieniędzy – wieloetapowa koreańska pielęgnacja nie dla każdego będzie odpowiednia, chociażby z uwagi na czas, który trzeba na nią poświęcić. Skin minimalism to prostota, oszczędność czasu i wydatków na kolejne kosmetyki, które często bywają nietrafione,
  • korzyści dla środowiska – stosując mniej produktów, zmniejszamy także pośrednio ilość generowanych odpadów. Kosmetyki, które służą naszej skórze zużywamy do końca, nie wyrzucamy przedwcześnie nietrafionych produktów.

Od czego zacząć skin minimalism?

Podstawą świadomej pielęgnacji skóry jest ocena jej stanu i potrzeb. Należy przyjrzeć się bliżej swojej skórze, przeanalizować to co jej służy i to co się nie sprawdza. Jeśli mamy z tym problem warto udać się po poradę specjalisty, który na podstawie wywiadu i diagnozy pomoże określić typ cery i jej aktualne potrzeby.

Kiedy już wiemy w jakiej kondycji jest nasza skóra w kolejnym kroku należy przeanalizować dotychczasową pielęgnację. Warto pamiętać o etapach, z których nie powinniśmy rezygnować: łagodne oczyszczanie, peeling, nawilżanie, ochrona przed UV. Skupmy się jednak przy tym na ograniczeniu ilości stosowanych kosmetyków jedynie do tych niezbędnych. Nie znaczy to oczywiście, że do każdego kroku musimy stosować wyłącznie jeden preparat. Jeśli nasza skóra poza kremem potrzebuje dodatkowej porcji składników aktywnych, bez obaw sięgnijmy po serum czy koncentrat. Pamiętajmy jednak, że wybierając preparaty o wielokierunkowym działaniu łatwiej nam będzie ograniczyć ich ilość.

W metodzie skin minimalism najważniejsze jest to, by stosować tylko te kosmetyki, które są naprawdę niezbędne. Chodzi o prostą rutynę, która dzięki odpowiedniemu doborowi preparatów daje maksymalne efekty.

SKIN MINIMALISM

Dobierz kosmetyki do potrzeb swojej skóry

Maseczka na twarz, po którą warto sięgnąć zimą

Maseczka na twarz, po którą warto sięgnąć zimą

W okresie zimy, kiedy na skórę oddziałuje wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, dotychczasowa pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. Jeśli mimo regularnego stosowania odpowiednio dobranego kremu skóra staje się przesuszona, szorstka, poszarzała, a zaczerwienienia i zmarszczki są na niej jakby bardziej widoczne to znak, że należy zadziałać intensywniej. Warto wówczas sięgnąć po skoncentrowane kosmetyki, takie jak maseczka na twarz.

Co szkodzi skórze zimą?

Czynników, które mogą wpływać negatywnie na kondycję skóry w okresie zimy jest wiele. Niskie temperatury i wiatr, oddziałując na lipidy, zaburzają funkcje barierowe naskórka, co może skutkować zwiększonym ryzykiem podrażnień. Suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nasila transepidermalną utratę wody i utrudnia utrzymanie prawidłowego nawilżenia. Częste, nagłe zmiany temperatury, z niskich na zewnątrz na znacznie wyższe wewnątrz pomieszczeń, wpływają negatywnie na naczynia splotu podbrodawkowego i mogą skutkować ich poszerzeniem. Poprzez odpowiednią pielęgnację możemy jednak wspomóc skórę i zmniejszyć konsekwencje oddziaływania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Maseczka na twarz – jaką wybrać?

Maseczka na twarz to kosmetyk, który zawiera zwykle dużo wyższe niż w kremie stężenia składników aktywnych. Dzięki temu intensywnie pielęgnuje skórę i błyskawicznie poprawia jej kondycję. W okresie zimy sprawdzą się szczególnie maseczki wzmacniające funkcje barierowe naskórka, nawilżające, redukujące zaczerwienienia skóry, kojące i przywracające cerze promienny wygląd.

Nawilżenie i regeneracja naskórka

W celu redukcji przesuszenia i szorstkości naskórka sprawdzi się idealnie maseczka na twarz bogata w nawilżające humektanty (np. kwas hialuronowy, ektoina) i odżywczo-ochronne emolienty (np. olej kokosowy, masło shea). Pierwsze wiążą cząsteczki wody i pomagają na dłużej zatrzymać je w naskórku. Drugie, poprzez wytworzenie ochronnej powłoki ograniczają nadmierną transepidermalną utratę wody. Maseczka na twarz powinna także regenerować uszkodzoną barierę naskórkową. Dlatego dobrze, aby zawierała w składzie składniki takie jak ceramidy czy estry cholesterolu.  

Zmniejszenie widoczności naczynek i zaczerwienienia skóry

Naczynka powierzchniowego splotu podbrodawkowego w okresie zimy nie mają łatwo. Nagłe zmiany temperatury sprawiają, że na zmianę kurczą się i rozkurczają, a to może skutkować występowaniem zaczerwienienia skóry. W okresie zimy dla cer naczyniowych polecamy szczególnie Kremową kurację na naczynka. To odżywczy, silnie regenerujący kosmetyk zawierający w składzie witaminę PP i K2, kojący galusan epigallokatechiny i estry cholesterolu. Dzięki tym składnikom maseczka wyraźnie redukuje zaczerwienienia i zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Wzmacnia barierę ochronną skóry i czyni ją bardziej odporną na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.

Rozświetlenie cery

Aby dodać cerze blasku, zredukować jej szary zmęczony wygląd w okresie zimy warto regularnie wykonywać peeling. O tym jaki peeling najlepiej wybrać piszemy w tym artykule. Poza peelingiem warto sięgnąć także po silnie skoncentrowane preparaty z witaminą C, takie jak maseczka na twarz czy koncentrat z linii Boost Care. Zawarta w nich innowacyjna, stabilna i łatwo biodostępna forma witaminy C – tetraizopalmitynian askorbylu, błyskawicznie przywraca cerze promienny wygląd i wyrównuje jej koloryt. Koncentrat przeznaczony jest do codziennego stosowania. Po maseczkę wystarczy sięgnąć 1-2 razy w tygodniu, by pozbyć się szarego zmęczonego wyglądu.

Zima to czas kiedy skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia i ochrony. W tym okresie skoncentrowane kosmetyki, takie jak maseczki na twarz są szczególnie istotnym elementem pielęgnacji.

AKCJA ZIMA

Kosmetyki niezbędne w zimowej pielęgnacji

Wolne rodniki przyspieszają starzenie

Wolne rodniki przyspieszają starzenie

Geny czy czynniki zewnątrzpochodne? Co ma większy wpływ na przyspieszone starzenie się skóry? Badania wyraźnie pokazują, że to jak wyglądamy zależy głównie od naszego stylu życia i narażenia na niesprzyjające warunki środowiskowe. To zatem czynniki zewnątrzpochodne przede wszystkim przyspieszają starzenie. A odpowiedzialne za to są wolne rodniki.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to atomy, cząsteczki lub jony, które na ostatniej powłoce elektronowej posiadają niesparowany elektron. To wpływa na ich niestabilny stan i sprzyja oddziaływaniu na struktury komórkowe. Dążąc do uzyskania brakującego elektronu atakują otaczające je cząsteczki, prowadząc do ich uszkodzenia. Najbardziej narażone na atak wolnych rodników są kwasy nukleinowe, lipidy błon komórkowych oraz białka.

Tego unikaj

Wolne rodniki powstają w naszym organizmie każdego dnia, na skutek kontaktu z otaczającymi czynnikami zewnętrznymi oraz w przebiegu wielu wewnątrzustrojowych reakcji np. procesie gojenia ran, oddychaniu komórkowym. Dzięki wyspecjalizowanym naturalnym mechanizmom obronnym z udziałem m.in. enzymów antyoksydacyjnych (dysmutaza ponadtlenkowa, katalaza, peroksydaza glutationowa) ich ilość jest jednak kontrolowana. Problem pojawia się wtedy kiedy ilość powstających wolnych rodników jest zbyt duża. Prowadzą do tego czynniki zewnątrzpochodne, takie jak np. promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, dym tytoniowy, wysoko przetworzona żywność. Wówczas naturalne mechanizmy obronne przestają być wystarczające i dochodzi do tzw. stresu oksydacyjnego, który jest przyczyną nie tylko przyspieszonego starzenia się skóry, ale również wielu chorób cywilizacyjnych.

Antyoksydanty kontra wolne rodniki

wolne rodniki

Antyoksydanty to związki zapobiegające powstawaniu wolnych rodników (głównie poprzez chelatację jonów żelaza) oraz zdolne do ich unieszkodliwiania. Na skutek oddania wolnym rodnikom brakującego elektronu prowadzą do stabilizacji ich stanu i zmniejszenia agresywności. Do antyoksydantów najczęściej stosowanych w kosmetykach należą: witaminy (A, C, E), wyciągi roślinne i ekstrakty owocowe bogate w polifenole i karotenoidy, niektóre kwasy np. ferulowy.

Witamina C – skuteczny antyoksydant

Witamina C to jeden z najsilniejszych antyokstdantów. Dlatego w okresie zimy, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na odziaływanie zanieczyszczonego powietrza, warto do pielęgnacji włączyć kosmetyki z tym składnikiem aktywnym. W linii Boost Care znajdziecie cztery wyjątkowe preparaty, które pomogą kompleksowo zadbać o cerę i złagodzić wpływ wolnych rodników:

  • Koncentrat z aktywną witaminą C – formuła lekkiego mleczka, która natychmiast rozświetla cerę, wyrównuje jej koloryt i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek,
  • Nawilżająca emulsja z witaminą C nowej generacji – idealna dla każdego typu cery, nawilża skórę i chroni ją przed przedwczesnym starzeniem,
  • Nawilżający krem pod oczy z witaminą C nowej generacji – wygładza skórę wokół oczu, redukuje cienie, przywraca efekt wypoczętego spojrzenia,
  • Ekspresowa maseczka z witaminą C nowej generacji – natychmiast dodaje cerze blasku (efekt bankietowy), redukuje przesuszenie naskórka, wzmacnia barierę hydrolipidową.

BOOST CARE

Poznaj nowości z witaminą C

Ziemista cera – mamy na to sposób

Ziemista cera – mamy na to sposób

Szara, ziemista, pozbawiona blasku cera to częsty objaw o tej porze roku. Brak słońca, witamin pochodzących ze świeżych owoców i warzyw, niesprzyjające czynniki zewnętrzne wyraźnie odbijają się na kondycji skóry. Jak temu przeciwdziałać? W pielęgnacji warto uwzględnić kilka niezbędnych kroków.

Ziemista cera – przyczyny

Zima to czas kiedy na skórę oddziałuje wiele niesprzyjających warunków. Wiatr, mróz, suche powietrze przyczyniają się do uszkodzenia ochronnej bariery naskórkowej. To z kolei skutkuje nadmierną transepidermalną utratą wilgoci i przesuszeniem skóry. W następstwie dochodzi do zaburzenia cyklu złuszczania naskórka i pogrubienia warstwy rogowej, co sprawia że cera staje się ziemista i poszarzała. Duże znaczenie ma również nasilenie procesów wolnorodnikowych, które uszkadzają struktury skóry i osłabiają mechanizmy regeneracyjne.

Sposób na promienną cerę

By zachować promienną i pełną blasku cerę przez cały rok warto wprowadzić do pielęgnacji kilka niezbędnych kroków pielęgnacyjnych.

Po pierwsze – złuszczaj

Peeling to niezwykle ważny krok w pielęgnacji, który pomoże pozbyć się ziemistej cery. Dlatego nie powinniśmy o nim zapominać. Do wyboru mamy peelingi enzymatyczne, chemiczne i mechaniczne. Ważne, by dobrać je odpowiednio do potrzeb skóry i jej aktualnej kondycji. Więcej na temat rodzajów peelingów i tego, który wybrać w zależności od typu cery możecie przeczytać w tym artykule.

Działanie peelingu polega na usunięciu nadmiernie nagromadzonych martwych komórek naskórka. Zmniejszenie grubości warstwy rogowej przyczynia się do natychmiastowej redukcji szarego, zmęczonego wyglądy skóry, ale też pobudza proces odnowy komórkowej i wytwarzanie nowych komórek w warstwie podstawnej naskórka. Ważne, by peeling stosować regularnie. W zależności od jego rodzaju najczęściej jest to 1-2 razy w tygodniu.

Po drugie – nawilżaj

Odpowiednie nawilżenie skóry jest niezbędne dla przebiegu ważnych procesów w niej zachodzących, w tym regeneracji. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego cyklu złuszczania i odnowy komórek naskórka. Kiedy skóra jest przesuszona staje się mało elastyczna, szorstka, a jej warstwa rogowa ulega pogrubieniu. Wszystko to wpływa na obraz ziemistej, zmęczonej cery.

By skutecznie nawilżać skórę w okresie zimy warto zadbać o dostarczenie jej zarówno humektantów, jak i emolientów.  Pierwsze to składniki hydrofilowe o właściwościach higroskopijnych, które wiążą i zatrzymują na dłużej cząsteczki wody w naskórku. Należy do nich np. kwas hialuronowy, ektoina, trehaloza, mocznik. Emolienty to natomiast składniki lipifilowe, które tworzą na powierzchni skóry dodatkową powłokę ochronną, zmniejszającą transepidermalną utratę wody. Rolę taką w kosmetykach pełnią najczęściej odżywcze oleje roślinne i masła.

Po trzecie – sięgnij po witaminę C

Kluczowe dla utrzymania promiennej cery jest także stosowanie antyoksydantów, które poprzez neutralizację wolnych rodników ograniczają stres oksydacyjny.

W kosmetykach rolę przeciwutleniaczy pełnią głównie witaminy: A, C, E oraz wyciągi roślinne bogate w polifenole i karotenoidy. Poza działaniem antyoksydacyjnym witaminy stosowane w kosmetyce pełnią także inne ważne funkcje, które wpływają na poprawę kondycji skóry. Witamina E dzięki wysokiemu powinowactwu do lipidów naskórka wpływa korzystnie na szczelność bariery naskórkowej. Witamina C natomiast redukuje widoczność przebarwień i wyrównuje koloryt cery, co jest kluczowe dla uzyskania jej promiennego wyglądu.

Ziemista cera a światło niebieskie

Do nasilenia procesów wolnorodnikowych i osłabienia integralności ochronnej bariery naskórkowej przyczynia się także światło niebieskie. Zimą jesteśmy narażeni na nie głównie poprzez oddziaływanie sztucznych promienników: ekrany, monitory, żarówki led. Więcej na temat wpływu światła niebieskiego na skórę możecie przeczytać w tym artykule.

Choć w odróżnieniu do typowych filtrów ograniczających działanie promieniowania UV, nie istnieją standardowe metody oznaczania wysokości ochrony kosmetyku przed światłem niebieskim, niektóre kosmetyki z SPF posiadają w składzie dodatkowo substancje zmniejszające negatywne skutki oddziaływania HEV. Warto szukać takich oznaczeń na opakowaniach produktów pielęgnacyjnych.

BOOST CARE

Promienna cera przez cały rok

TETRA C – niezwykła forma witaminy C

TETRA C – niezwykła forma witaminy C

Witamina C to jedna z najbardziej wszechstronnie działających substancji kosmetycznych. Nie dziwi więc fakt, że jest tak popularna i często spotykana w preparatach pielęgnacyjnych. Ale czy każda forma witaminy działa równie skutecznie? Którą wybrać i czym jest innowacyjna TETRA C?

Działanie witaminy C na skórę

Witamina C to składnik aktywny, który pokocha każda skóra. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni komórki przed niszczącym wpływem wolnych rodników, powstających pod wpływem zanieczyszczeń powietrza, promieniowania UV i innych niekorzystnych czynników zewnętrznym. Jednocześnie stymuluje syntezę ceramidów, które uszczelniają warstwę rogową naskórka i poprawiają jego właściwości barierowe. Pomaga tym samym utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i zmniejsza skłonność do podrażnień.

Regularne stosowanie kosmetyków z witaminą C to także długofalowe korzystne efekty dla cery naczyniowej, z nierównomiernym kolorytem oraz skuteczna profilaktyka anti aging. Witamina C wpływa na stabilizację włókien kolagenowych poprzez oddziaływanie na hydroksylację proliny i lizyny oraz chroni je przed degradacją przez metaloproteinazy. Zapobiega także elastozie, czyli powstawaniu nieprawidłowych, nie spełniających swojej roli włókien elastyny. Dzięki temu pomaga na dłużej zachować jędrność i sprężystość skóry oraz ogranicza powstawanie zmarszczek. Jest to również istotne dla utrzymania dobrego stanu naczyń krwionośnych i przeciwdziałania powstawaniu teleangiektacji. Witamina C dzięki właściwościom depigmentacyjnym, które wynikają z inhibicji tyrozynazy wpływa także pozytywnie na koloryt cery. Regularnie stosowana pomaga rozjaśnić przebarwienia i zmniejsza tendencje do ich nawracania.

Wyjątkowa TETRA C

Aby witamina C przynosiła skórze wszystkie wymienione wyżej korzyści, musi być stabilna w recepturze. Problem w tym, że najpopularniejsza forma witaminy C stosowana w kosmetykach, czyli kwas askorbinowy, łatwo ulega degradacji pod wpływem światła tlenu i podwyższonej temperatury. Dodatkowo wymaga obniżenia pH gotowego preparatu, co może skutkować gorszą tolerancją przez skóry wrażliwe i skłonne do podrażnień.

Przełomem w zastosowaniu witaminy C w kosmetykach było pojawienie się tetraizopalmitynianu askorbylu (TETRA C). To estrowa pochodna kwasu askorbinowego, która po aplikacji na skórę pod wpływem enzymatycznych przemian przekształca się w czystą formę witaminy C. Zachowuje więc wszystkie jej korzystne właściwości. Jednocześnie jest pozbawiona wad typowych dla kwasu askorbinowego. Dzięki estryfikacji grup –OH TETRA C jest stabilna i niewrażliwa na większość czynników zewnętrznych. Na dłużej zachowuje więc swoją skuteczność w kosmetyku. Nie wymaga także niskiego pH gotowego preparatu, dlatego może być stosowana przez cały rok (także latem), dla każdego typu cery. Ogromną jej zaletą jest również wysokie powinowactwo do lipidów naskórkowych dzięki rozpuszczalności w tłuszczach, czyli duża biodostępność.

TETRA C w Boost Care

W linii Boost Care, tak dobrze przez Was znanej i tak chętnie stosowanej w pielęgnacji, pojawiły się właśnie trzy nowe, wyjątkowe kosmetyki, których głównym składnikiem jest tetraizopalmitynian askorbylu.

Nawilżająca emulsja z witaminą C nowej generacji

Ten lekki krem, idealny do codziennego stosowania sprawi, że cera każdego dnia będzie idealnie nawilżona i promienna. To jednak nie wszystko! Regularne stosowanie emulsji to także ochrona przed wolnymi rodnikami i skuteczna profilaktyka anti-aging. Chcesz zachować młody wygląd skóry na dłużej? Stosuj emulsję każdego dnia.

Nawilżający krem pod oczy z witamina C nowej generacji

Ten krem zapewnia wszystko, czego skóra wokół oczu potrzebuje. Witamina C i tripeptyd-5 zmniejszają widoczność zmarszczek. Algi z grupy brunatnic rozjaśniają cienie pod oczami i redukują obrzęki. A witamina E i kompleks z kiełkami pszenicy wygładzają, regenerują naskórek i pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie. Efekt wypoczętego spojrzenia zapewniony.

Ekspresowa maseczka z witaminą C nowej generacji

15 minut, tyle wystarczy by wygładzić skórę, nawilżyć, przywrócić jej blask i promienny wygląd. Ta wyjątkowa maseczka bogata nie tylko w witaminę C, ale także witaminę E, olej macadamia, slwalan i bio kompleks rozjaśniający idealnie sprawdzi się zarówno przed „wielkim wyjściem”, jak i do regularnego stosowania 1-2 razy w tygodniu.

Zima to czas kiedy skóra często wygląda na zmęczoną. Jest poszarzała, przesuszona i brak jej naturalnego blasku. Z nowościami z linii Boost Care szybko możesz to zmienić i cieszyć się promienną cerą każdego dnia.

TETRA C

Poczuj jej supermoc na własnej skórze!