Zima to trudny okres nie tylko dla skóry. Także włosy bywają osłabione. Wiatr, mróz, zimne powietrze na zewnątrz, ciepłe i suche w pomieszczeniach, noszenie czapek, ciągle pocieranie włosów przez tkaniny, to wszystko nie sprzyja ich dobrej kondycji ani efektownemu wyglądowi. Poprzez odpowiednia pielęgnację możemy jednak temu przeciwdziałać.
Osłabione włosy zimą
Zimą należy przede wszystkim chronić włosy przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych: wiatrem, mrozem, zimnem. Dobrze jest nosić czapki z naturalnych tkanin – wełny i bawełny, które nie tylko lepiej grzeją, ale także zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Z drugiej strony należy unikać przegrzania, ograniczyć używanie prostownic, lokówek czy suszarki z powietrzem o najwyższej temperaturze. Sprzyja to bowiem uszkodzeniom termicznym włókien. Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta, która powinna być bogata w białko, witaminy: A, C, E, z grupy B, cynk, miedź, żelazo, nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie można zapominać również o piciu dużej ilości wody, czyli nawadnianiu organizmu od środka. To także istotne dla dobrej kondycji włosów.
Pielęgnacja wzmacniająca włosy
W zimowej pielęgnacji ważna jest zarówno dbałość i włosy, jak i o skórę głowy.
Peeling
Jak każdą pielęgnację dobrze jest zacząć od peelingu. Raz w tygodniu warto zrobić gruntowne oczyszczanie skóry głowy, aplikując Tricho-peeling, który pomaga usunąć zanieczyszczenia, martwe komórki naskórka i pozostałość środków do stylizacji. Pobudza również krążenie, stymuluje cebulki włosów do wzrostu i przygotowuje skórę głowy do przyjęcia składników odżywczych z następnie nakładanych preparatów.
Nawilżanie
Nawilżanie to podstawa pielęgnacji i dotyczy to także włosów. Zimą, kiedy włosy są osłabione i suche jest to szczególnie istotne. Idealnym preparatem na ten czas do codziennego stosowania jest Odżywka wygładzająco nawilżająca, która zawiera w składzie proteiny, emolienty i humeknanty. Odżywka wzmacnia i nawilża włosy na całej długości. Sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, termiczne oraz przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek. Spowalnia także blaknięcie koloru włosów farbowanych. Raz w tygodniu warto sięgnąć także po Tricho-wcierkę ekstrakt nawilżająco-regenerujący, który redukuje suchość włosów i skóry głowy, łagodzi podrażnienia i regeneruje łamliwe pasma.
Odżywienie
Poza nawilżeniem, zimą należy się też włosom także porządne odżywienie, które zapewnią preparaty bogate w natłuszczające oleje i witaminy. Kilka razy w tygodniu dobrze jest nałożyć na włosy maski pełne tych dobroczynnych składników. Maski działają odbudowująco na strukturę włosa, nawilżają, wygładzają, dodają sprężystości i chronią przed działaniem czynników atmosferycznych.
Olejowanie włosów
Zima do także doskonały czas na olejowanie włosów. Warto wybrać do tego odpowiedni olej. Włosy wysokoporowate polubią oleje o o dużych cząsteczkach, bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe np. olej arganowy. Dla włosów średnioporowatych sprawdzą się idealnie oleje o średnich cząsteczkach np. olej marula. A na włosy niskoporowate warto nałożyć oleje małocząsteczkowe np. olej kokosowy. Jako podkład pod olej idealnie sprawdzi się Tricho-tonik peptydowy, wzmacniający cebulki włosów.
Olejowanie najlepiej robić raz lub dwa w tygodniu, pozostawiając olej na włosach co najmniej 30 minut. Zabieg poprawia nawilżenie, elastyczność i ogólną kondycję pasm włosów.
Oby do wiosny, kiedy będzie można zrzucić czapki z głów i włosy razem z nami odżyją!
0 komentarzy