Peeling trychologiczny do skóry głowy to nie tylko moda czy trend pielęgnacyjny. To skuteczny preparat, który ma różnorodne działanie. Oczyszcza, poprawia kondycję skóry głowy, a stosowany razem z odpowiednio dobraną wcierką potrafi zaradzić różnym problemom trychologicznym.
Oczyszczający peeling trychologiczny
Jest wiele powodów, dla których warto sięgnąć po peeling trychologiczny:
- oczyszczenie skóry głowy z wszelkich zanieczyszczeń (martwego naskórka, nadmiaru sebum, resztek kosmetyków), blokujących mieszki włosowe i mogących przyczyniać się do szybszego przetłuszczania się włosów,
- przygotowanie skóry do aplikacji składników aktywnych – oczyszczona skóra głowy lepiej absorbuje składniki odżywcze z masek i wcierek,
- zapobieganie łupieżowi i podrażnieniom – regularne złuszczanie pomaga utrzymać równowagę mikrobiomu skóry i pH na powierzchni naskórka,
- zwiększenie objętości włosów – dobrze oczyszczona skóra głowy sprawia, że włosy u nasady stają się bardziej uniesione,
- poprawa krążenia – delikatny masaż podczas aplikacji peelingu pobudza mikrokrążenie, co może przyczynić się do lepszego wzrostu włosów.
Wszystkie te zadania doskonale spełnia Tricho-peeling oczyszczający do skóry głowy. W jego recepturze znajdziemy całe bogactwo składników aktywnych m.in:
- mocznik – skutecznie usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka a także zanieczyszczenia zewnętrzne,
- kwas mlekowy – oczyszcza skórę głowy i ujścia mieszków włosowo-łojowych,
- mięta pieprzowa – odświeża, pobudza, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo,
- allantoina – koi podrażnienia, łagodzi świąd i zaczerwienienia skóry,
- estry oliwy z oliwek – regenerują i odżywiają skórę.
Po wykonaniu peelingu skóra jest wolna od zanieczyszczeń, wszelkich złogów, odświeżona a dodatkowo gotowa na przyjęcie składników aktywnych z wcierek.
A jak stosować peeling? Częstotliwość należy dostosować do potrzeb skóry głowy. Jednak aplikacja nie powinna być częstsza niż 1 raz w tygodniu. Przy nakładaniu peelingu trychologicznego dobrze jest suche pasma włosów oddzielać od siebie i delikatnie wmasowywać preparat w skórę. Po 10 minutach należy umyć głowę szamponem lub nałożyć odpowiednio dobraną wcierkę.
Wcierki na różne problemy
Na dokładnie oczyszczoną skórę głowy dobrze jest zaaplikować wcierkę w postaci toniku czy ekstraktu. W zależności potrzeb i problemów możemy zastosować jedną lub kilka wcierek jednocześnie.
Tricho-wcierka ekstrakt zapobiegający wypadaniu włosów (witaminy, aminokwasy, żeńszeń, skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, kwas mrówkowy, łapian) – odżywia i wzmacnia opuszki włosa, znacząco poprawiając jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Hamuje również wypadanie włosów, regeneruje uszkodzoną strukturę włosa, poprawia mikrokrążenie.
Tricho-wcierka ekstrakt nawilżająco–regenerujący (witaminy, oleje, galusan epigallokatechiny, kudzu, kozieradka, proteiny jedwabiu) – koi podrażnienia, eliminuje suchość i napięcie skóry, a dodatkowo regeneruje łamliwe włókna włosów.
Tricho-wcierka ekstrakt do włosów przetłuszczających się (witaminy, kompleks mikrobiomowy, enzymatyczne białka ze ścian komórkowych drożdży, mięta pieprzowa, kozieradka pospolita) – ogranicza skłonność do przetłuszczania się włosów, reguluje pracę gruczołów łojowych,. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry głowy, hamuje zwiększone wypadanie włosów na podłożu łojotokowym.
Tricho-wcierka ekstrakt przeciwłupieżowy (witaminy, oleje, tymianek, pirokton olaminy, galusan epigallokatechiny, kudzu, mięta pieprzowa) – przeciwdziała objawom łupieżu. Dodatkowo ma działanie kojące, zmniejsza nadmierne przetłuszczanie się skóry, przeciwdziała łamliwości włosów i poprawia ich wygląd.
Tricho peeling i wcierka to duet idealny, który potrafi znacząco poprawić kondycję skóry głowy i włosów, a przy tym relaksuje i odpręża. Zatem mamy 2w1 – przyjemne z pożytecznym.
0 komentarzy