Skóra wokół oczu – regeneracja po lecie

2021-09-07 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Skóra wokół oczu – regeneracja po lecie

2021-09-07 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Za nami lato, słońce, ciepło, więcej snu i relaksu. Oczy, choć na trochę oderwane od komputerów, telefonów nie są jednak w pełni wypoczęte, gdyż wakacyjna pogoda im nie sprzyja. Zbyt intensywne opalanie, mrużenie w słońcu, nie zawsze okulary przeciwsłoneczne na nosie, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie nie wpływają korzystnie na skórę wokół oczu. A przecież ta newralgiczna okolica jest odzwierciedleniem naszego samopoczucia. Teraz często tylko ona wystaje spod ochronnej maski, więc jest jeszcze bardziej zauważalna, a niedoskonałości wyeksponowane. Dlatego poświęćmy jej wiele uwagi i zadbajmy o jej regenerację.

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka (cztery razy cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy), złożona z delikatnej siateczki włókien podporowych, o luźnej tkance podskórnej, z niewielką ilością gruczołów łojowych. Jest podatna na przesuszenie, a co za tym idzie zagięcia i zmarszczki. Otoczona 22 mięśniami, jako pierwsza ma skłonność do powstawania zmarszczek mimicznych w postaci kurzych łapek, nieubłaganie zdradzających wiek. Tutaj też słabiej krąży krew i limfa, stąd tendencja do opuchnięć. Ta delikatna okolica po wakacjach może borykać się z różnorakimi problemami, np. zaczerwienienie powiek i skóry wokół oczu, przesuszenie, podrażnienia. Wielu z nich zaradzi odpowiednia pielęgnacja. Jak zatem dbać o skórę pod oczami?

Demakijaż skóry wokół oczu

Na urlopie zapewne nie malujemy się intensywnie. Nie zwalnia nas to jednak z dokładnego demakijażu i zmycia naturalnych zanieczyszczeń skóry. Pozostawione na noc kosmetyki kolorowe mogą powodować podrażnienia, a w dłuższej perspektywie przyczyniają się do szybszego starzenia skóry. Dlatego bardzo istotne jest staranne i delikatne, bez pocierania, oczyszczenie okolic oczu. Dopiero na w pełni oczyszczoną i odświeżoną skórę można zastosować odpowiedni krem pod oczy.

krem dla skóry wokół oczu

Jak nawilżyć skórę pod oczami?

Nawilżenie – tego nie może zabraknąć w żadnej powakacyjnej pielęgnacji. Skóra wokół oczu, podobnie jak inne partie twarzy narażona jest latem na przesuszenie. A sucha skóra pod oczami sprzyja powstawaniu zmarszczek i podrażnień. Dlatego w kremach szukajmy substancji intensywnie nawilżających, takich jak niezawodny kwas hialuronowy o doskonałych właściwościach higroskopijnych, trehaloza, która dodatkowo wzmacnia naturalne funkcje bariery ochronnej naskórka, przeciwdziała podrażnieniom, regenerująca ektoina, wygładzający mocznik, natłuszczające i uelastyczniające masło Shea, regenerująco-odżywczy olej kokosowy.

Rozjaśnianie przebarwień

Z posłonecznymi plamkami, przebarwieniami i cieniami pod oczami najlepiej poradzi sobie witamina C, w nowoczesnej i skutecznej formule Tetraisopalmitynianu ascorbylu. Substancja ta ma wyjątkową zdolność do wnikania w głębsze warstwy skóry. Dzięki swoim właściwościom rozjaśni skórę wokół oczu, nawilży, zmniejszy cienie, spłyci zmarszczki, przywróci wypoczęty wygląd. Działanie rozjaśniające wykazują również wyciągi roślinne np. lukrecja gładka, morwa biała, brzoskwinia zwyczajna i tarczyca bajkalska.

Redukcja zmarszczek wokół oczu

Ze zmarszczkami walczymy cały rok, więc i teraz ich nie zaniedbujmy. Te pierwsze, mimiczne pomoże zredukować przeciwzmarszczkowy krem zawierający dipeptyd pseudobouliny, mikrokolagen, witaminę C i E, rutynę, oleje roślinne. Dzięki temu składowi krem wygładza kurze łapki, ujędrnia i delikatnie rozjaśnia skórę.

Jeżeli dorobiłyśmy już zmarszczek statycznych wymierzmy w nie cięższe działa w postaci odmładzających fitosteroidów, peptydów czy przeciwstarzeniowego retinolu, który zwiększa gęstość i napięcie skóry. W przypadku retinolu należy jednak uważać, by na początku kuracji nie stosować go zbyt często, zwłaszcza w przypadku skóry bardzo suchej.

W preparatach pod oczy warto także szukać składników łagodzących i kojących, jak: d-panthenol, alantoina czy świetlik lekarski.

Stosując krem pod oczy należy zwrócić uwagę na jego prawidłową aplikację. Niektóre preparaty nie są bowiem wskazane do stosowania na dzień, innych nie należy nakładać na górną powiekę. Warto tu zastosować się do zaleceń producenta. Aplikacji kremu może dodatkowo towarzyszyć masaż. Ruchy masażu powinny być delikatne i prowadzone z uwzględnieniem przebiegu mięśni np. od kącika wewnętrznego do zewnętrznego powieki górnej, a następnie od kącika zewnętrznego ku wewnętrznemu powieki dolnej. Taki masaż wspomoże odpływ limfy i zminimalizuje skłonność do obrzęków.

Zmęczone oczy to zmęczona twarz, dlatego do systematycznej pielęgnacji dodajmy porządną dawkę snu, a nasze spojrzenie będzie promienne i wypoczęte.

KREM
POD OCZY

Zadbaj o regenerację skóry
wokół oczu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Edyta Biłobran

Edyta Biłobran

PR Manager w BANDI Cosmetics

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim.

Od lat związana z BANDI, dbam aby firma ciekawie i często była prezentowana w prasie oraz portalach internetowych. Organizuję spotkania z dziennikarzami, konferencje, piszę artykuły o pielęgnacji i przygotowuję niezliczoną ilość komunikatów prasowych o kosmetykach BANDI.

Prywatnie lubię czytać, mieć czas dla siebie, podróżować z rodziną i bez.